Focusrite Scarlett OctoPre 8-Channel Microphone Mic Preamp w/ADAT 192 kHz 109dB Bundle with (8) RockvilIe RCXFM20E-B 20 Foot Female to Male XLR Mic Cable Black 100% Copper
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
13
quantity
Product details
Category
  • Package Includes: (1) Focusrite Scarlett OctoPre 8-Channel Microphone Mic Preamp w/ADAT 192 kHz 109dB. (8) RockvilIe RCXFM20E-B 20 Foot Female to Male XLR Mic Cables. Features: Focusrite Scarlett OctoPre 8-Channel Microphone Mic Preamp w/ADAT 192 kHz 109dB
  • Supported Sample Rates: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz. Microphone Inputs: Frequency Response: 20Hz - 20kHz +0.5/-1.5dB. Dynamic Range: 109 dB (A-Weighted). THD+N: <0.001%. Noise EIN: -127 dBu. Maximum input level (without pad): +8 dBu
  • Maximum input level (with pad): +16 dBu. Gain Range: 50 dB. Input Impedance: 3 k Line Inputs: Frequency Response: 20Hz - 20kHz +0.5/-1.5dB. Dynamic Range: 109 dB (A-Weighted). THD+N: <0.002%. Maximum input level : +22 dBu. Gain Range : 50 dB. Input Impedance: 49 k Instrument Inputs:
  • Frequency Response: 20Hz - 20kHz +0.5/-1.5dB. Dynamic Range: 108 dB (A-Weighted). THD+N: <0.01%. Maximum input level : +13 dBu. Gain Range: 50 dB. Input Impedance: 1 M Line Outputs: Maximum Output Level (0 dBFS): +16dBu @ 0dBFS, or >21dBu where ADAT output is not used. THD+N: <0.001%